2014. november 24., hétfő

2015-ös BEOSZTÁS


--2015---

Január 5-Túrós pogácsa és palacsinta

Január 12-Blog

Január 19-Sali-Barni-Dani: Caesar-saláta Sali módra

Január 26-Blog/félévi értékelések

Február 2-Répatorta-Surányi Hanna

                ...............-Adél-Noémi

Február 9-blog

Február 23-Spagetti Dallam-módra: Barni-Dani-Sali
           

Március 2-Blog

Március 9-Kovács Hanna

Március 16-blog

Március 23-Surányi Hanna

Március 30-macesztorta-Pészach

Április 13-blog

Április 27-Fiúk

Május 11-Kovács Hanna-Surányi Hanna(Almás-mákos rácsos sütemény)

Május 18-Film

Június 1-Piknik a kertben


2014. november 14., péntek

Készüljünk az ünnepekre!!




http://sutnijo.hu/recept/7024-makos_linzercsillagok
MÁKOS CSILLAGOK


Elkészítés
A tésztához a lisztet a sütőporral elkeverjük, és egy keverőedénybe szitáljuk. Hozzáadjuk a többi hozzávalót és konyhai robotgéppel (dagasztó spirállal) először alacsony majd legmagasabb fokozaton sima tésztává dagasztjuk. 
A masszát több adagban enyhén lisztezett munkafelületen 3 mm vastagságú lappá nyújtjuk. A tésztát csillag alakú kiszúró formával (kb. 6 cm átmérőjű) kiszaggatjuk, a csillagok felének közepéből kb. 2,5 cm átmérőjű kisebb csillagokat szúrunk ki, majd az előkészített tepsibe helyezzük. 
A tepsit a sütő középső részébe toljuk, és a süteményt megsütjük. 

Alsó-felső sütés: kb. 180 °C (előmelegítve)
Légkeveréses: kb. 160 °C (előmelegítve)
Gáz: 3-4. fokozat (előmelegítve)
Sütési idő: kb. 10-15 perc 

Sütés után a süteményt sütőpapírral együtt sütőrácson hagyjuk kihűlni. 

A töltelékhez a lekvárt simára keverjük. Az alsó csillaglapokat a lekvárral megkenjük, majd a felső lappal befedjük és enyhén összenyomjuk.
 SZILVÁS-ALMÁS LEPÉNY
Előkészítés
A gyümölcsöket megmossuk, lecsöpögtetjük, magját/magházát eltávolítjuk, ízlés szerint meghámozzuk, és vékony szeletekre vágjuk. Az aszalt gyümölcsöket apróra vágjuk, meglocsoljuk a rummal vagy almalével, és min. 30 percet állni hagyjuk. A tepsit (30 x 40 cm) kivajazzuk, sütőpapírral kibéleljük. A sütőt előmelegítjük.
Elkészítés
A vajat a egy keverőedényben habosra keverjük. Fokozatosan hozzáadjuk a cukrot, a vanillincukrot és a vaníliarúd kikapart belsejét, és sima masszává keverjük. A tojásokat egyenként fél percig keverve a konyhai robotgép legmagasabb fokozatán a masszához keverjük. A lisztet a keményítővel és a sütőporral elkeverjük, a masszához szitáljuk, és az egészet sima tésztává keverjük. Végül hozzáadjuk az aszalt gyümölcsöket is. A tésztát a tepsibe töltjük, tetejét elsimítjuk. Az alma- és szilvaszeleteket a tészta tetején tetszőleges mintázatban egyenletesen elosztjuk, enyhén a tésztába nyomjuk. Végül a sütemény tetejét a szeletelt mandulával megszórjuk. A tepsit a sütő alsó harmadába toljuk, és a süteményt megsütjük. 

Alsó és felső sütés: kb. 180 °C (előmelegítve)
Légkeveréses: kb. 160 °C (előmelegítve)
Gáz: kb. 2-3. fokozat (előmelegítve)
Sütési idő: kb. 30 perc

A megsült süteményt sütőrácsra téve a tepsiben hagyjuk kihűlni. Kockára vágva tálaljuk.
Tálalás
kb. 20 szelet
 

2014. november 10., hétfő

Hamburger-Pogácsa

HAMBURGER

Húspogácsa elkészítése:


  1. A vöröshagymát megpucoljuk, apróra vágjuk és olívaolajon serpenyőben megdinszteljük.
  2. A hűtőhideg marhahúst tálba tesszük, belekeverjük a hagymát, hozzáadjuk a fűszereket, a sajtot és a lazán felvert tojást. Jól összedolgozzuk, majd három egyenlő részre osztva az ízesített húst, három pogácsát formálunk belőle. (Ha nem azonnal sütjük ki, akkor sütésig tegyük a hűtőbe.)
  3. Egy nagyobb serpenyőt felhevítünk egy evőkanálnyi olívaolajjal, beletesszük a húspogácsákat és 10-15 perc alatt készre sütjük. Rácsra téve öt percig pihentetjük a kész pogácsákat.
 
Hamburger összeállítása:


  1. Közben a hamburger zsemléket kettévágjuk és egy másik, szárazon felhevített serpenyőben belsejüket kissé megpirítjuk.
  2. A zsemlére először a jégsaláta levelet tesszük, arra a paradicsomszeletet, rá a húspogácsát, a sajtot, az uborkát, végül a zsemle tetejével lezárjuk a hamburgert. Azonnal kínáljuk.




SAJTOS POGÁCSA

Hozzávalók:

    Elkészítés:

    1 kis pohár tejfölt 1 kiskanál cukorral meglangyosítunk, belemorzsolunk 5 deka élesztőt. Míg fut, fél kiló lisztet 25 dkg margarinnal, 1 kávéskanál sóval elmorzsolunk, belereszelünk 25 deka trappista sajtot. Ezzel is elmorzsoljuk, majd közepébe fészket készítünk. Beleteszünk 4 tojássárgát és a megfuttatott élesztőt. Összegyúrjuk, nem kell sem hajtogatni, sem keleszteni. Kisujjnyi vastagra nyújtjuk, megkenjük tojásfehérjével, reszelünk rá sajtot. Apróra szaggatjuk, forró sütőben sütjük. 

    2014. november 3., hétfő

    Maceszhuszár

    NOVEMBER 17-Maceszhuszár étterem-
    Macesz Huszár
    1072 Budapest, Dob utca 26.
    Asztalfoglalás:
    +36 1 787 6164
    +36 30 499 5585
    Nyitva tartás:
    minden nap: 11:30-24:00 (konyhazásár: 23:30)

    http://maceszhuszar.hu/