- 1 vöröshagyma
- 3 evőkanál



olaj
- 1 csapott evőkanál pirospaprika
- kb. fél evőkanál só
- 1 mokkáskanál őrölt köménymag
- 1 kiskanál darált cseresznyepaprika
- 1 gerezd fokhagyma
- 1-1 paprika és paradicsom
- 50-60 dkg csiperkegomba
- 2 dl tejföl
- 1 púpozott evőkanál finomliszt
- 1 dl főzőtejszín
- őrölt feketebors
- A körethez:
- 2 kiskanál só
- 50 dkg finomliszt
- 2 tojás
- kb. 4,5 dl hideg víz
- 2-3 evőkanál


olaj
Elkészítés:
A hagymát megtisztítjuk, finomra vágjuk, és az olajon kevergetve 2 perc alatt megfonnyasztjuk (mélyebb serpenyőben). A tűzről félrehúzva a pirospaprikát belekeverjük, majd 4 dl vízzel felöntjük. Nagy lángon fölforraljuk, közben a sóval, borssal ízesítjük, a köménnyel, a csípős paprikával meg a zúzott fokhagymával fűszerezzük, és beledobjuk az apróra vágott paprikát, paradicsomot is. Kis lángon 10-15 percig főzzük. A gombát megtisztítjuk, majd cikkekre vágjuk. A paprikás levet egy másik lábasba átszűrjük, a gombát beledobjuk, kb. 10 percig főzzük. A tejfölt a liszttel és a tejszínnel simára keverjük, a gomba levét ezzel sűrítjük, 1-2 percig forraljuk.
A galuskához egy nagyobb lábasban kb. 3 liter vizet 1 kiskanálnyi sóval felteszünk forrni. A hozzávalókat - beleértve a maradék 1 kiskanál sót is - fakanállal tálban összekeverjük (nem kell nagyon kidolgozni, mert akkor nehezebb bánni vele). Hagyományos módon vízbe szaggatjuk, kifőzzük, leszűrjük. Langyos vízzel leöblítjük, de vigyázzunk, nehogy nagyon lehűtsük. Az olajjal összekeverjük.
A galuskához egy nagyobb lábasban kb. 3 liter vizet 1 kiskanálnyi sóval felteszünk forrni. A hozzávalókat - beleértve a maradék 1 kiskanál sót is - fakanállal tálban összekeverjük (nem kell nagyon kidolgozni, mert akkor nehezebb bánni vele). Hagyományos módon vízbe szaggatjuk, kifőzzük, leszűrjük. Langyos vízzel leöblítjük, de vigyázzunk, nehogy nagyon lehűtsük. Az olajjal összekeverjük.



