2013. november 25., hétfő

Gombapaprikás

  • vöröshagyma
  • 3 evőkanál Vénusz olaj   olaj
  • 1 csapott evőkanál pirospaprika
  • kb. fél evőkanál só
  • 1 mokkáskanál őrölt köménymag
  • 1 kiskanál darált cseresznyepaprika
  • 1 gerezd fokhagyma
  • 1-1 paprika és paradicsom
  • 50-60 dkg csiperkegomba
  • 2 dl tejföl
  • 1 púpozott evőkanál finomliszt
  • 1 dl főzőtejszín
  • őrölt feketebors
  • A körethez:
  • 2 kiskanál só
  • 50 dkg finomliszt
  • 2 tojás
  • kb. 4,5 dl hideg víz
  • 2-3 evőkanál Vénusz olaj olaj

Elkészítés:

A hagymát megtisztítjuk, finomra vágjuk, és az olajon kevergetve 2 perc alatt megfonnyasztjuk (mélyebb serpenyőben). A tűzről félrehúzva a pirospaprikát belekeverjük, majd 4 dl vízzel felöntjük. Nagy lángon fölforraljuk, közben a sóval, borssal ízesítjük, a köménnyel, a csípős paprikával meg a zúzott fokhagymával fűszerezzük, és beledobjuk az apróra vágott paprikát, paradicsomot is. Kis lángon 10-15 percig főzzük. A gombát megtisztítjuk, majd cikkekre vágjuk. A paprikás levet egy másik lábasba átszűrjük, a gombát beledobjuk, kb. 10 percig főzzük. A tejfölt a liszttel és a tejszínnel simára keverjük, a gomba levét ezzel sűrítjük, 1-2 percig forraljuk.

A galuskához egy nagyobb lábasban kb. 3 liter vizet 1 kiskanálnyi sóval felteszünk forrni. A hozzávalókat - beleértve a maradék 1 kiskanál sót is - fakanállal tálban összekeverjük (nem kell nagyon kidolgozni, mert akkor nehezebb bánni vele). Hagyományos módon vízbe szaggatjuk, kifőzzük, leszűrjük. Langyos vízzel leöblítjük, de vigyázzunk, nehogy nagyon lehűtsük. Az olajjal összekeverjük.
Lecsós gombapaprikás pirított tésztával

Krémes kétszersütve

Hozzávalók:

  • A tésztához:
  • 7 tojás sárgája
  • 20 dkg cukor
  • 20 dkg liszt
  • 1 csomag sütőpor
  • 2 evőkanál kakaó
  • 13 evőkanál víz
  • 1 csomag vaníliás cukor
  • A krémhez:
  • 7 tojásfehérje
  • 7-10 evőkanál cukor
  • 3 csomag vaníliás pudingpor
  • 9 dl tej
  • A díszítéshez:
  • 5 dl habtejszín
  • reszelt csokoládé
  • 1 csomag vaníliás cukor

  • Elkészítés:

  • A tésztához a tojás sárgáját kikeverjük a cukorral és a vízzel, majd hozzádolgozzuk a sütőporos lisztet és a kakaót. 27 x 37 cm-es tepsibe simítjuk, és közepes lángon (kb. 180 fok) kb. 20 percig sütjük.

    A tojásfehérjét a cukorral kemény habbá verjük. A pudingport a tejjel simára keverjük és felfőzzük. Még forrón összekeverjük a habbal, és a tészta tetejére kenjük, majd meghintjük reszelt csokival. További 10-15 percig szintén közepes hőmérsékletű sütőben sütjük, majd hagyjuk teljesen kihűlni.

    A tejszínt kemény habbá verjük a vaníliás cukorral, és a teljesen kihűlt tészta tetejére reszelt csokoládét szórunk.
  • Krémes kétszer sütve

2013. november 18., hétfő

Tiramisu másképp, és ha elfelejtettük a hozzávalókat elhozni...

Csokis-marcipános tiramisu


  • elkészítés:-
  • nehézség:
  • sütési hőfok:-
  • sütési idő:-

 

Hozzávalók

  • keserű kakaópor
    kakaós vagy csokis keksz
    6 evőkanál cukor
    2 vaníliás cukor
    6 tojás
    500 g mascarpone
    kávé
    tej
    mandula aroma


Elkészítés

Szétválasztjuk a tojásokat. A sárgájukhoz hozzáadjuk a cukrot és habverővel habosra keverjük. Utána hozzáadjuk a mascarponét és lágyan belekeverjük, (nem sokáig, hogy ne törjön össze), teszünk bele mandulaaromát is, ízlés szerint. A tojásfehérjéhez hozzáadjuk a vaníliás cukrokat, majd félkeményre verjük, aztán az egészet finoman összekeverjük. Kávét készítünk, tejjel és cukorral, teszünk bele mandulaaromát ízlés szerint. Rétegezés: a kekszeket a kávéba mártjuk, utána egy edény aljába tesszük egymás mellé őket, majd következik rá a krém, majd a kakaó vastagabban. Így rétegezzük tovább, a végén kakaó fedje. Igazából ez az alap tiramisu apró változtatással, de érdemes kipróbálni, mert mindenhol nyertem vele.





2013. november 11., hétfő

Nati,Lily és Hanna

Kép

Almás- Fahéjas muffin

Hozzávalók:

  • 40 dkg liszt
  • 1 csomag sütőpor
  • 20 dkg cukor
  • 1 csomag vaníliás cukor
  • 4 tojás
  • 10 dkg \"Vénusz sütőmargarin
  • 1 pohár kefir
  • 2 dl tej
  • 2 közepes alma
  • citromhéj
  • fahéj

Elkészítés:

A lisztet a sütőporral összekeverem, beleteszem a cukrot, a vaníliás cukrot és mogyorónyi fahéjat. Megolvaszom a margarint. A tojásokat, a kefirt, a tejet, a citromhéjat összekeverem a megolvaszott margarinnal. Meghámozom az almákat, a magházukat eltávolítom, és kis kockákra vágom. Összekeverem a száraz és nedves összetevőket és az almadarabokat. Előmelegített sütőben kb. 20 percig sütöm. A muffin nem ragad le ha nem papírban sütöm, hanem kivajazom és kilisztezem a formákat. Ebből a mennyiségből kb. 24 db muffin lesz.
Natasa, és Lily

Beosztás

November 18.: Rebi-Noémi-Adél: Különleges torta
                         Lulu-Atina-Rebi
                         Dorka-Hanna-Regan: Gyros
                         Brigi: hamburger

November 25.: BLOG

December 2.: Meglepetés

December 9.: Főzés: Ieva almás sütije és linzere Lettországból, Lora - Lili: ischler

December 16.: Közös Hanukázás (hozd el kedvenc sütidet)

Január 6.: Natasa-
                Lili-Luca-Alexa: Lecsós gombapaprikás pirított tésztával
                Andris-Ádám-Csabi: süti